جاهای دیدنی مالزی

تفریحات فراموش نشدنی پنانگ

مشهورترین مکان در آسیای شرقی که به جواهر شرق معروف است جزیره پنانگ نام دارد که میتوان گفت زیبایی خیره کننده و همینطور تفریحات در این جزیره که بسیار هیجان آوره و هرگز پایان ندارد. دیدنیهای زیاد و فعالیتهای متنوع و تفریحات فراموش نشدنی پنانگ برای توریستها و گردشگران یکی از نکات جالب و دیدنی این جزیره شرقی است.

 مزرعه پروانه های پنانگ:

این منطقه زیبا یک مجموعه کمیاب با بیش از صدها گونه از پروانه ها و حشرات را در خود جای داده است. مزرعه پروانه ها در پنانگ برای همیشه انواع پروانه های استوایی را از سراسر جهان در خود جمع کرده است. مزرعه پروانه ها درسال ۱۹۸۶ تاسیس شده و در Telok Bahang واقع شده است.

ویژگی های مزرعه پروانه ها در پنانگ:

مزرعه پروانه پنانگ به عنوان یک موزه زنده، با هدف آموزش عموم مردم و فراهم کردن یک مرکز تحقیقاتی به منظور توسعه روش های پرورش تاسیس شده است.

مزرعه پروانه پنانگ در حال حاضر دارای مجموعه ای از ۴۰۰۰ پروانه از ۱۲۰ گونه مختلف است، از جمله پروانه های نادر هندی (paralekta Kallima Leafl) و پروانه زرد بال (Troides Helena).

تپه پنانگ :

اگر فرصتی برای استراحت در مناطق گرمسیری جورج تاون هستبد، تپه پنانگ جای مناسبی برای شما می باشد. همچنین Bukit Bendera که حدود ۸۳۰ متر بالاتر از سطح دریا است به عنوان بهشتی برای استراحت شناخته شده است که یکی از بهترین جاهای دیدنی پنانگ است. حمام کردن ، فرو رفتن در آب و سرو غذا در نزدیکی این تپه بسیار پر طرفدار است. زمین های پایین تپه برای اهداف کشاورزی و مسکونی استفاده می شود.

مسابقه قایق اژدها :

لذت بردن از مسابقه بین المللی قایق اژدها را فراموش نکنید . رقابت ، هیجان ، دوستی ، سرگرمی و لذت ، همه این ها در طول این جشنواره با قایق های رنگارنگ در آب های جزیره پنانگ به نمایش گذاشته می شوند. مسابقه بین المللی قایق اژدها در آب های دریاچه Mengkuang در پنانگ مالزی از سال ۱۹۳۴ برگزار می شود. تاریخ نشان می دهد که قایق اژدها ، بسیار بلند و باریک بوده و منشأ آن از چین (تزئین شده با سر و دم اژدهای چینی) است . این قایق ها به طور سنتی برای یادبود مرگ چو یوان در ماه ژوئن می باشند. مسابقه فوق یادآور رویدادی است که در آن شاعر وطن پرست چو یوان در آب، پنجمین روز از پنجمین ماه قمری در سال ۲۷۷ پیش از میلاد غرق شد.( اگرچه امدادگران موفق به نجات جان او نشدند، اما ساقه های گیاه بامبو او را از خورده شدن توسط مارها نجات دادند).

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۹-۱۱ ۱۲:۱۰:۴۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

63 + = 66

بستن