مکان های دیدنی مالزی

جاهای دیدنی کوالالامپور

۱٫برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور

دو برج دو قلویی که بصورت کاملا حرفه ای از آهن و شیشه که به آسمان رفته و زیبایی خیره کننده ای دارد و سر به فلک کشبده ساخت این سازه های بلند یا همان آسمان خراش ها همیشه با چالش هایی روبرو بودند, اما همیشه این انسان ها بودند که از این چالش موفق بیرون آمدند. می توان نمونه ای از این موفقیت را در برجهای دوقلوی پتروناس که نمادی هم محسوب می شود در مالزی را به چشم دید، در ادامه با برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور آشنا می شوید.

معرفی برج های دوقلوی پتروناس مالزی

برج های دوقلوی پتروناس ( به انگلیسی : Petronas Towers ) یکی از بلندترین آسمان خراش های دنیا هستند که در کوالالامپور مالزی واقع شده اند. این سازه ی بی نظیر که امروز نمادی از کشور مالزی در دنیا است , با احتساب آنتن های بالای برج , ارتفاعی در حدود ۴۵۲ متر دارد. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و در کل ۷۸ آسانسور فعال در دو برج ساخته شده است . به جز این که این دو برج دو قلو و یکسان هستند , چیزی که باعث خاص بودن این آسمان خراش شده شگفتی و پیچیدگی در ساختار آن است , همچنین پلی که طبقات ۴۱ و ۴۲ دو برج را به هم وصل می کند که طولی در حدود ۵۶ متر و ارتفاعی در حدود ۱۷۵ متر از سطح زمین دارد. قسمت تهتانی این دو سازه هم با یک مرکز خرید به نام سوریا به هم مرتبط می شوند .

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور

مالزی را با برج های دو قلوی پتروناس می شناسند

تا قبل از سال ۱۹۹۸ لقب بلندترین آسمان خراش دنیا از آن برج سیزر در ایالات متحده ی آمریکا بود اما پتروناس موفق شد بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ لقب بلندترین ساختمان دنیا را بگیرد , اما با ساخته شدن آسمان خراش تایپه ۱۰۱ در چین به عنوان مرکز جهانی مالی , با ارتفاع ۴۴۹ متر , این لقب را از پتروناس گرفتند , اما همچنان لقب بلندترین برج دو قلوی دنیا از آن پتروناس است .

برج های دو قلوی پتروناس با پیچیدگی و شگفتی که در ساختار دارند توانستند هم تحولی باشند در دنیای آسمان خراش ها و هم نمادی باشند از اقتصاد رو به پیشرفت مالزی .

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور

پل پتروناس | skybridge | راهی برای مقابله با تند بادها

مسلما ساخت چنین سازه ی بلندی نیاز داشت تا همه چیز در موردش بررسی شود از وقوع زلزله ی احتمالی تا تاثیر وزش باد . تا به این جا توانسته بودند پتروناس را در برابر زلزله مقاوم کنند اما چطور باید در برابر بادهای شدید از تکان خوردن و درنهایت تخریب ساختمان جلوگیری می کردند؟

زمانی که باد به پتروناس برخورد می کند , برج ها مثل یک بادبان عمل می کنند . اما روش کار به چه صورت است . طراح پتروناس سزار , ایده ای را مطرح کرد تا این دو برج بتوانند بادهایی تا ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت را تحمل کنند . ایده ی او این بود که بین طبقات ۴۱ و ۴۲ دو برج یک پل برقرار شود تا هم راه ارتباطی دو برج باشد و هم با ساختارش برج ها را مستحکم تر کند . اما باز هم ساخت این پل می توانست خطراتی را در پیش داشته باشد و با وزش بادهای چرخان این پل ۹۰۰ تنی از ارتفاع ۱۷۰ متری سقوط کند . اما برای رفع این مشکل این بار هم از دمپر استفاده کردند وسیله ای که سازه را در برابر زلزله هم مقاوم کرده بود . برای ساخت پل از دو پایه ی استوانه ای ۳۵ متری که هر کدام ۶۰ تن وزن داشتند استفاده کردند .

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور

سازنده های برج های دو قلوی پتروناس

برای ساخت برج های دو قلوی پتروناس از متخصصان بسیاری از کشورهای مختلف دنیا کمک گرفته شد , مثل کانادا , آمریکا , برزیل و… . پروژه ی ساخت برج های دو قلو به دو شرکت مختلف واگذار شد تا آن ها همزمان ساخت هر دو برج را شروع کنند و در یک زمان به پایان برسانند . ساخت برج غربی را یک شرکت ژاپنی به نام Ja Jones Construction Co به رهبری فردی به نام Hazama انجام داد . برج شرقی را نیز یک شرکت کره ای به نام Samsung C&T Corporation ساخت . این دو شرکت استخدام شده بودند تا بدون هیچ وقفه ای و در سریع ترین زمان ممکن پتروناس را به اتمام برسانند آن ها هم در یک رقابت نفس گیر ساخت را پیش می بردند . در نهایت شرکتی که رقابت را برنده شد شرکت کره ای بود با شرکت در تور مالزی این مکان دیدنی را از دست ندهی

۲٫پارک ماجراجویی دیستریکت توئنتی وان کوالالامپور

پارک ماجراجویانه که دیستریکت توئنی وان نام دارد که می توان گفت در زمینه آخر الزمان می باشد، اولین نمونه در نوع خود است. این پارک سرپوشیده در فضایی به وسعت ۶۵۰۰ متر مربع در داخل مرکز خرید آی اُ آی سیتی مال پوتراجایا (IOI City Mall) می باشد. پارک ماجراجویی دیستریکت توئنتی وان کوالالامپور دارای ۱۰ جاذبه برجسته و ۸ اتاق برای برگذاری مراسم است که مکانی ایده آل برای مناسبت های گروهی و برپایی جشن های تولد خواهد بود.

پارک ماجراجویی دیستریکت توئنتی وان کوالالامپور

اولین پیست دوچرخه سواری خاکی سرپوشیده در مالزی، اولین پارک بازی تور و طناب سرپوشیده مخصوص کودکان در مالزی، اولین ماز یا همان راه های تو در توی مارپیچ سرپوشیده در مالزی و اولین زیپ لاین سرپوشیده در مالزی.

پارک ماجراجویی دیستریکت توئنتی وان کوالالامپور

ترکیبی از بالارفتن، پریدن، سواری، سر خوردن و پرواز است. این پارک سرپوشیده ویژگی های محیطی مربوط به آخر دنیا با میله های فلزی فراوان، دیوارهای فولادی و نقاشی های دیواری رنگارنگ و همچنین طناب ها، زنجیرها و صفحه های معلق را دارد. بازدیدکنندگان در ابتدا از یک اتاق ضدعفونی دو مرحله ای عبور می کنند که در آن به آنها دستکش های محافظ و جوراب های ضد سُر خوردن (پوشیدن کفش در بعضی از بازی ها مجاز نیست) داده می شود و کارمندان اقدامات اولیه امنیتی و قوانین این پارک را برایشان شرح خواهند داد.

پارک ماجراجویی دیستریکت توئنتی وان کوالالامپور

دیستریکت توئنی وان که جزء جاهای دیدنی کووالامپور مجهز به دیوارهای صخره نوردی با چراغ های ال ای دی، سرسره های سریع، ترامپولین و بازی تور و طناب می باشد که هر کدام درجه سختی مختلفی دارند.

پارک ماجراجویی دیستریکت توئنتی وان کوالالامپور

بازی رولِر گلایدر یک زیپ لاین است که به شما این اجازه را می دهد تا در حلقه های منحنی با سرعت ۳۰ کیلومتر بر ساعت با طناب در ارتفاع بالا استقامت و تعادل خود را محک بزنید. یکی دیگر از جاذبه های محبوب موجود در این پارک، ماز یا همان راه های تو در توی مارپیچ است که می بایست راه خود را از درون تونل های عمودی پر پیچ و خم استیل، قفس ها، سکوها و یک معمای چالش برانگیز ذهنی که برخی از قسمت ها در ارتفاع ۱۰ متری زمین معلق هستند، بیابید.

پارک ماجراجویی دیستریکت توئنتی وان کوالالامپور

دیستریکت توئنی وان کوالالامپور همچنین به تعدادی از بازی های مخصوص کودکان نظیر چرخ و فلک افقی، بازی تور و طناب در ارتفاع پایین و ماشین های پدالی در یک مسیر ۱۰۰ متری مجهز است. والدین می توانند در این قسمت ها از امنیت کودکانشان مطمئن باشند چرا که این پارک به لوازمی نظیر ثابت کننده های خودکار و زمین های پوشیده شده با تشک، کلاه های ایمنی، آرنج و زانو بند محافظ برای جاذبه های چالش برانگیزتر مجهز می باشد. دیستریکت توئنی وان کوالالامپور در کتاب ثبت رکوردهای مالزی ۵ عنوان را به خود اختصاص داده است.

نکته:

این پارک در فاصله ۳۵ دقیقه ای از فرودگاه بین المللی کوالالامپور واقع شده است.

۳٫تفریحات جالب مالزی

معمولا بیشتر کسانی که به سفر میروند می خواهند سفری مهیج  و تکرار نشدنی را تجربه کنند. این خواسته ی شما در تور مالزی به حقیقت می پیوندد. شهر بازی های مالزی در شهرهای مختلفش هرکدام ویژه گی منحصر به فرد خود را دارند به گونه ای که باید تمامشان را امتحان کنید وگرنه چیز های زیادی را دذ تفریحات مالزی از دست خواهید داد.

لگولند

معروف ترین مرکر تفریحی مالزی ، لگولند کوالالامپور است. لگولند در ۳۳۰ کیلومتری شهر کوالالامپور پایتخت مالزی است و تا سنگاپور فقط ۱۰ دقیقه فاصله دارد.این شهربازی در سال ۲۰۱۲ پس از ساخت نمونه های دیگرش در کشور های آمریکا ، دانمارک و انگلستان در مالزی افتتاح شد و اولین شهربازی لگولند در آسیا شده است.

سان وی لاگون

یکی از بهترین پارک های موضوعی و مهیج ترین تفریحات مالزی و شهربازی های مالزی، قطعا سان وی لاگون است که پارک آبی آن شهرت بسیاری دارد.پارک موضوعی سان وی لاگون، مجموعه ای از انواع تفریحات آبی و غیر آبی متنوعی است. این پارک شمارا وادار به انجام کارهای هیجان انگیز میکند نکنید که پس از ورود به پارک بخواهید به هتلتان برگردید حتی اگه بهترین هتل کوالالامپور هم باشد.

شهر بازی جوهور

جوهور هم مثل کوالالامپور یکی از شهرهای پرطرفدار مالزی است. شهر بازی جوهور  یکی از آخرین, پیشرفته ترین و نوآورانه ترین شهربازی های مالزی در صنعت وسایل، بازی و سرگرمی را به شما ارائه می دهد. اصلی ترین جاذبه شهر بازی جوهر مالزی دنیای کوچک یا همان مینی لند است که یک کپی مینیاتوری از نشانه ها و سمبلهای محبوب در دنیاست.

گنتینگ هایلند

اگر به دنبال جایی هستید که مدتی را در آرامش استراحت کنید، بهتر است به این منطقه سفر نکنید. در گنتینگ، پارک های متنوعی وجود دارد که حتی خانواده ها را جذب می کند. پارک های سرباز و سرپوشیده با استخرهای آب گرم و سرد نیز وجود دارند. پارک های هوای آزاد شامل ۲۰ نوع ترن هوایی مناسب حال خانواده ها می باشد. سواری های آرام تر دیگری نیز هستند مانند مونوریل، ترن هوایی کوچک که برای بچه ها مناسب است.

۴٫مسجد پوترا کوالالامپور

مالزی کشوری با مناظر زیبا، غذاهای لذیذو هم چنین هتل های لوکس مالزی است، در این کشور آنقدر تفریحات شاد و جاذبه های متنوعی وجود دارد که شاید ندانید که از کدام یک بازدید کنید. اما جدا از مراکز خرید کوالالامپور و یا رستوران های پنانگ مساجد و معابد مالزی به دلیل معماری های زیبا و منحصر بفردشان همیشه پر طرفدار بوده اند.

شاید تصورتان از مسجد بنایی باشد با گنبد و گلدسته های کاشی کاری شده به رنگ آبی فیروزه ای، زرد، سبز و … و یا بنایی کهن با دیوارهای خشتی و گِلی، اما مسجد پوترا همه ی قید و بندهای ذهنیتان را می شکند، اینجا همه چیز صورتی است.

نکته ای که این مسجد را در بین مکان های دیدنی کوالالامپور منحصر به فرد کرده معماری و رنگ های به کار رفته در آن است و بخش های مختلف آن تفاوت چندانی با مساجدی که در ایران می بینیم، ندارند.نمای داخلی این مسجد با بهره گیری معماری اصیل ایرانی در دوره صفویه و بویژه ورودی اصلی مسجد که شبیه دروازه های ورودی ساختمانهای دولتی در ایران عصر صفویه است.

مسجد پوترا از یک شبستان اصلی، اتاقهای آموزشی ویژه طلاب و دانشجویان علوم دینی و صحن اصلی تشکیل شده است. در شبستان پنجره هایی با شیشه های رنگی وجود دارد که نور را به داخل می آورد، در این محل گنبد را از پایین می بینید، گنبدی که دورش با گل های صورتی تزئین شده، رنگ دیوارها سفید است اما گچ بری های صورتی رنگی دارد. ۱۲ ستون دارد که به آن جلوه ای خاص بخشیده اند.

مسجد پوترا در مرکز شهر پوتراجایا و کنار کاخ نخست وزیری مالزی قرار دارد . این شهر که بعنوان پایتخت سیاسی مالزی معرفی شده در ۳۵ کیلومتری شمال کوالالامپور واقع شده است و به راحتی می توانید در تور کوالالامپور و یا تور مالزی از آن دیدن کنید.

۵٫موزه ملی مالزی – National Museum of Malaysia

موزه ملی مالزی (National Museum of Malaysia) یا موزه نگارا، قدمت و پیشینه قوی دارد و در شهر کوالالامپور مالزی واقع شده است. ساختار فوق العاده این موزه که از دیدنی های کوالالامپور به شمار می رود و معماری تلفیقی سنتی و مدرن دارد، به خودی خود نشان دهنده این قدمت هست. ساخت این موزه توسط دولت سلانگور و بریتانیا در سال ۱۸۹۸ میلادی ساخته شده است و در روز ۳۱ آگوست سال ۱۹۶۳ بازگشایی شد. این موزه از مجموعه نمایشگاه‌هایی همچون تاریخ، اقتصاد، هنر و صنایع تشکیل شده که فرهنگ مالزی را به نمایش گذارده است.

http://malaysia-tour.ir

موزه نگارا کووالالامپور از مهمترین دیدنی های مالزی است، به سبک مالایی قدیم طراحی شده است . دیوارهای این موزه با نقاشیهای نمادی تاریخ و فرهنگ طراحی گردیده است. موزه دارای ۴ بخش موسیقی،اسلحه،میراث فرهنگی و تاریخ طبیعی است و شما را با قرنهای اخیر آشنا می سازد. در بیرون موزه وسایل نقلیه ،اتومبیلها و لکوموتیوهای قدیمی به نمایش گذاشته شده اند.

http://malaysia-tour.ir

موزه ملی، ابتدا در محل موزه سابق سلانگور ساخته شده بود. اما بعد از جنگ جهانی دوم، این بنا بر اثر بمب افکن US-B29 نابود شد و از بین رفت. بعد از چند سال، دولت فدرال تصمیم گرفت دوباره از نو این موزه را بسازد. در سال ۱۹۵۹ ساخت دوباره موزه آغاز و در سال ۱۹۶۳ تمام شد. قبل از بازسازی، این موزه با نام موزه سلانگور شناخته می شد. اما بعد از آن نام موزه نگارا یا موزه ملی مالزی را به آن دادند.

http://malaysia-tour.ir

موزه ملی مالزی امکانات خوبی در اختیار گردشگران تور کوالالامپور می گذارد. از جمله آنها می توان به پارکینگ، مغازه های کوچک و اتاق های اجاره ای اشاره کرد. گردشگران تور مالزی و بازدیدکننده ها اجازه عکاسی در این موزه را دارند. البته اگر کسی بخواهد با عکس گرفت از دیگران کسب درآمد کند، با آن برخورد می شود. فقط افرادی که دوربین شخصی خود را دارند، مجاز به عکاسی و ثبت خاطراتشان هستند.

malaysia-tour.ir

موزه نگارا مقررات محکمی دارد که تخطی از آنها ممکن است. در غیر این صورت با فرد تخطی کننده برخورد خواهد شد. به طور مثال، آوردن حیوانات خانگی به داخل موزه و سیگار کشیدن ممنوع است، افراد با خوراکی نمی توانند وارد موزه شوند و همچنین اجازه دست زدن به اشیا داخل موزه را ندارد.

هزینه ورودی به موزه نگارا ۵ رینگیت  برای بزرگسالان، دو رینگیت برای افراد بالای ۱۲ سال و برای کودکان و دانش آموزانی که اونیفورم مدرسه به تن دارند، رایگان است. این موزه هر ۷ روز هفته باز است و افراد می توانند بین ساعت های ۹ تا ۶ بعداظهر از آن بازدید کنند.

۶٫آکواریوم کوالالامپور

آکواریوم کوالالامپور (KL Aquaria) یکی از اماکن دیدنی کوالالامپور می باشد  و حدود ۶۰ هزار متر مربع مساحت دارد.در آکواریوم بزرک شهر کوالالامپور در کشور مالزی، علاوه بر ماهی های متنوع و نادر از خزندگان کمیاب نیز نگهداری می شود. از جملۀ آنها می توان به یک گونه قورباغۀ درختی نادر، قورباغۀ سمی، گربه ماهی غول پیکر، کوسه ماهی شنی، نوعی ماهی پهن برقی و مار ماهی اشاره کرد.

اکواریوم klcc کوالالامپور

یکی از بخش های اصلی آکواریوم KLCC که بیشترین گردشگر را به سوی خود جذب می کند بخش تونل زیر آب آن می باشد تونل شیشه ای با طول ۹۰ متر در زیر آب قرار دارد و شما می توانید از نزدیک ماهی های متنوعی چون ببر کوسه، ماهی های گوشت خوار، مارماهی، ماهی های عظیم الجثه آب های استوایی که در اطراف شما به شنا کردن مشغولند را مشاهده کنید.

آکواریوم کوالالامپور

بهترین زمان برای بازدید از آکواریم KLCC، زمان غذا دادن به ماهی ها  می باشد.تعدادی غواص همه روزه در ساعات مشخصی به گونه های متفاوتی از ماهی ها و کوسه ها غذا می دهند .آکواریوم مالزی دارای بیش از ۲۵۰ گونه ی مختلف جانوری که بالغ بر بیست هزار جانور دریایی و خشکی از نقاط مختلف دنیا است ، را در خود جای داده است.

این آکواریوم زیبا و بزرگ در نزدیکی برج های پتروناس که یکی از نماد های کوالالامپور و مالزی است واقع شده است

آکواریوم کوالالامپور

۷٫معبد تین هو

معبد تین هو (Thean Hou Temple) جزو بزرگ ترین معابد چینی به شمار می رود و هر ساله گردشگران تورمالزی را به سمت شهر کوالالامپور می کشاند. این معبد که عمر زیادی هم ندارد بالای یک تپه ساخته شده که شاید ۲۵ سال بیشتر سن نداشته باشد و وقف شده برای سه خدای چینی ها است و برای بزرگداشت این خدایان یا الهه ها ساخته شده است! معبد تین هو در سال ۱۹۸۷ توسط جامعه Hainanese ساخته شده است.

معبد تین هو - Thean Hou Temple

تین هو که از مهمترین دیدنی های کوالالامپور به شمار می رود، به معبد خدایان بهشت معروف است و در معماری اعجات آور آن عناصر تائویسم و بودیسم و نیز ترکیبی از تکنیک های معماری مدرن و طرح های اصیل سنتی دیده میشود. هر چند تین هو یک معبد جدید التاسیس است اما، معماری آن طوری است که حالت سنتی خود را از دست نداده و گویی که این معبد قرن ها عمر دارد. ستون های این معبد را به رنگ قرمز ساخته و نقاشی کرده اند که وارد شوندگان آن را یمن و خوشبختی می پندازند. با این ستون ها نماد هایی از معماری جدید و قدیم را در این معبد ارائه داده اند.

معبد تین هو - Thean Hou Temple

ستون های با ابهت , سقف های جذاب و تماشایی , کنده کاری ها و تزیینات پیچیده و خارق العاده این بنای عظیم آنرا به مکانی جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است. ورودی اصلی معبد دروازه ای با سقف های قوسی شکل و ستون های بلند قرمزاست که این رنگ در فرهنگ چین سمبل سعادت و خوش شانسی بشمار میرود.

معبد تین هو - Thean Hou Temple

در طبقه اول این معبد که از دیدنی های مالزی است، یک فروشگاه کوچک سوغاتی و هدایا قرار دارد. طبقه دوم محل سالن گردهمایی و طبقه سوم محل استقرار دفترمرکزی معبد می باشد. سالن عبادت اصلی این معبد که در طبقه چهارم قرار دارد شامل مجسمه ۳ الهه چینی است.

معبد تین هو - Thean Hou Temple

آسمان هم برای سازندگان این بنا اهمیت داشته است چرا که ۱۲ حیوات از صور فلکی را در این معبد با زیبایی تمام آورده اند و چینی های این کشور، از آن جا برای برگزاری جشن ازدواج در آن استفاده می کنند. معبد تیان هو محل برگزاری جشن ها و اعیاد مختلف مانند جشن روز وساک و فستیوال پاییزه Moon Cake و جشن سال نو چینی است که همه ساله گردشگران تور کوالالامپور و بازدید کنندگان زیادی را در این محل گرد هم می آورد. ازخدمات این معبد ثبت ازدواج, گرفتن فال و پیشگویی آینده و آموزش ورزش های رزمی همچون ووشو و تای چی می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن